Ve dnech 28.9. až 6.10. jsme se my, studenti vyšších ročníků Gymnázia Říčany a část profesorského sboru, zúčastnili poznávacího zájezdu do Španělska. 

Po dvacetihodinové cestě autobusem jsme dorazili do turistického městečka Calella na pobřeží Costa Brava, kde jsme se ubytovali v hotelu a vydali se prozkoumat okolí, ochutnat místní speciality a navštívit pláž. 

V následujících dnech jsme podnikali výlety do okolních sídel. Navštívili jsme městečko Figueres se slavným muzeem Salvadora Dalího, malebnou vesničku Cadaques a nedalekou tradiční lisovnu olivového oleje, město Girona a samozřejmě Barcelonu. Barcelonu jsme navštívili dokonce dvakrát, a tak jsme měli možnost poznat mnoho jejích pamětihodností. Od světoznámých Gaudího staveb (Casa Batlló, La Pedrera, Park Guell a Sagrada Familia), přes historickou gotickou část, až ke slavnému fotbalovému stadionu Camp Nou. Na závěr jsme zde pak zhlédli večerní představení světelných fontán. 

Jednalo se zároveň o jazykový kurz, a tak ti z nás, kteří studují španělštinu, strávili tři dopoledne ve španělské jazykové škole, kde si vyzkoušeli komunikaci s rodilými mluvčími, a také absolvovali interaktivní program na španělské farmě. 

Návrat do českého chladného říjnového počasí nebyl zrovna příjemný, ale alespoň nás mohou hřát vzpomínky na krásně strávený týden.


Klára Němcová, Anna Ruszová (V6)


Aktualita vložena 20.10. 2019 Mč

19-20-spanelsko1.jpg

19-20-spanelsko3.jpg

19-20-spanelsko2.jpg

This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new Colorbox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content

© Copyright 2020 Gymnázium Říčany | O tvůrcích webu