CYKLISTICKÝ KURZ 2018

Každý rok na začátku září vyráží studenti sexty a druhého ročníku do překrásných koutů Jihočeských nížin na pětidenní sportovně rekreační cyklistický kurz. Ať už jsme se v posledních letech na kurz těšili nebo se ho naopak obávali, skutečnost, že se jeho termín už blíží, se nám do posledních okamžiků skutečná nezdála. A přesto to bylo letos, kdy jsme se kurzu konečně zúčastnili právě my.

Navzdory veškerým obávám byl kurz příjemný a odpočinkový. Dopravu jsme měli zajištěnou tam i zpátky autobusem a ubytování v utulných chatkách v tichém kempu nedaleko zámku Jemčina zahrnovalo i vynikající večeře a snídaně formou bufetu.

V pěti různě výkonných skupinkách pod velením členů pedagogického dozoru jsme během pěti krásných, převážně slunečných dní projezdili jižní Čechy křížem krážem. Navštívili jsme spoustu okouzlujících míst, historických měst a starověkých sídel, jako například zámek na Červené Lhotě, historické centrum Jindřichova Hradce, rožmberské panství v Třeboni, hrobku Schwarzenbergů a někteří z nás se dokonce vypravili až na daleký hrad Landštejn. Mimo výlety nám ale zbyla i spousta volného času, který jsme si společně užili v malebném kempu na břehu řeky Nežárky.

Kurz jsme bez větších komplikací zvládli, ve zdraví absolvovali a zpátky domů jsme si spolu krom svých zablácených kol přivezli také spoustu krásných zážitků a nových poznatků.


Události

květen13
1. náhradní termín PZ
květen02
Didaktické testy MZ
duben30
Vysvědčení maturitních ročníků
duben24
Den Země