Exkurze do 5. nejlepší zoo na světě

Zoo Praha se rozkládá na 60 hektarech, z nichž 50 ha tvoří expozice zvířat. Poprvé byla otevřena v roce 1931 s 200 zvířaty. V současné době se může pochlubit 670 druhy a téměř 5 tisíci jedinci.

V roce 2008 Zoo Praha dovezla gaviály indické, jedny z nejvzácnějších zvířat planety, a tak se stala jedinou evropskou zoo, která je chová.  

A jak vypadala naše exkurze? 13. září ráno jsme v 7:45 vyjeli z Říčan a po 9. hodině už jsme se pohybovali areálem zoologické zahrady v Tróji v doprovodu milé průvodkyně. Prohlídka na téma “savci” začala u výběhu pand červených, zbytek prohlídky pokračoval v horní části zoo návštěvou pavilónu indické džungle, kde jsme vyslechli mnoho zajímavostí o varanech komodských, orangutanech, vydrách i lezcích a pokračovali jsme k ledním medvědům. Zaujal nás i výběh hrochů, kde jsme se seznámili se Slávkem, Maruškou a jejich synkem Fandou. Dále jsme se zastavili u slonů, o kterých jsme se dozvěděli snad nejvíce informací, a velmi se nám líbily i dva nové přírůstky. Následovala návštěva safari - tam jsme potkali žirafy, pštrosy, zebry a hrabáče kapské. V další části prohlídky nás zaujala například antilopa bongo a také nosálové a hyeny. Komentovaná prohlídka byla ukončena u výběhu vlků. Výklad byl velmi poutavý. Dověděli jsme se množství zajímavostí o savcích, a tak nám ani nepřišlo, že jsme s průvodkyní strávili přes dvě hodiny. Pravdou je, že u vlků, kde byla prohlídka ukončena, jsme již byli unaveni, a tak jsme uvítali následující hodinový rozchod. Tento čas využíval každý po svém, například doplněním energie nebo návštěvou oblíbených obyvatel zoo.

Myslím, že exkurze splnila naše očekávání a všem se líbila. A tak se budeme těšit na další!

Agnes Lochmanová, kvarta

Aktualita vložena 27. 9. 2017

karasek@gyri.cz

Události

květen13
1. náhradní termín PZ
květen02
Didaktické testy MZ
duben30
Vysvědčení maturitních ročníků
duben24
Den Země