Krása rostlin

Studenti se dozvěděli něco o historii botanické zahrady, která byla v roce 1775 postavena na druhém břehu řeky Vltavy, a to na Smíchově.   Po povodni roku 1980 byla univerzitní botanická zahrada přemístěna na Nové Město . P ostupně zde bylo vybudováno arboretum, skleníky, jezírka a velké alpinum. Dnes spolu s ostatními venkovními expozicemi, z nichž k nejpozoruhodnějším patří expozice azalek a rododendronů, vytváří v centru Prahy odpočinkový kout pro návštěvníky.

Ve skleníku nás průvodkyně zkoušela, zda poznáme některé plodiny čichem či chutí. Mnohé z nás upoutaly cykasy, kávovníky, banánovníky, lekníny, masožravky i bambusy. Prohlídku doprovázely skřeky papoušků, kteří byli k vidění v první části skleníku. Tam jsme také obdivovali akvária plná různých druhů ryb. Prohlídka končila v areálu kaktusů. Celá exkurze byla zakončena venku v zahradě, kde si každý mohl vybrat svoji vyvolenou venkovní expozici a projít si ji individuálně.

Díky exkurzi jsme si mohli prověřit a doplnit informace o rostlinách a dověděli jsme se mnoho zajímavostí jak o krytosemenných, tak i o některých nahosemenných rostlinách. Děkujeme!

Adéla Rejmanová, C2 
Aktualita vložena 27. 9. 2017
karasek@gyri.cz

Události

květen13
1. náhradní termín PZ
květen02
Didaktické testy MZ
duben30
Vysvědčení maturitních ročníků
duben24
Den Země