Maturity 2020

Finis coronat opus – konec korunuje dílo
Od 15. 6. do 18. 6. proběhly na Gymnáziu Říčany ústní maturity. Jedna třída osmiletého a jedna čtyřletého studia ukončily po měsících nejistoty studium. Karanténa překazila maturitní ples, poslední zvonění, a dlouho se zdálo, že si maturanti ponesou maturitní známky vypočtené z posledních tří pololetí. Poněkud rozpačitý konec významného životního období.
Od počátku jsem svým studentům přála, aby maturitní zkoušku mohli skládat v tradiční podobě. Ne proto, že bych byla škodolibá, ale protože zkušenost, kterou maturitou nabydou, je nenahraditelná. Nejde jen o látku, nasoukanou do mozkových závitů. Možná je ještě důležitější, co se během těchto týdnů a dnů dověděli sami o sobě. Jsem schopen/a se učit celé dny bez biče nad hlavou? Zapamatuji si velké množství informací? Jsem trpělivý/á? Co se mnou udělá stres – ochromí mě, nebo vybudí k lepšímu výkonu? Zvyšuje se spotřeba čokolády přímo úměrně s blížící se zkouškou? Na tyto a další otázky si už letošní maturanti umí odpovědět. 
Všichni zkoušku zdárně složili, dveře na vysoké školy a do života mají otevřené. Se slzou v oku máváme na rozloučenou. Zatlačím slzu s myšlenkou, že se třeba za pár let vrátí a přivedou na gymnázium své děti.
Tak hodně štěstí a zdaru, děti moje! Budu čekat…       I. Remková, třídní oktávy

Potítko

Čas umí běžet různou rychlostí. 
Nervozita umí udělat své.
O tom by mohli vyprávět čerství maturanti, letošní absolventi říčanského gymnázia. 

Vytažený žetonek zpečetil téma, více či méně připravené ještě v dnech “svatých”. Pak ale zbývalo 15 minut na všechno si vzpomenout, utřídit, zpocenou rukou předat na papír a připravit si vše předložit maturitní komisi. Kout učebny C4 se stal od 15. června  na čtyři dny místem s nejvyšší koncentrací myšlenek.
Záchytné laso v podobě slovníků, map, tabulek doplnila ještě žárovka. To pro případ náhlého zatmění. Stačilo sáhnout a rozsvítilo by se.
Lampička ale ani jednou nezablikala. Žádný ze studentů ji nepotřeboval. Mnozí “zářili” sami o sobě.

Čas umí běžet různou rychlostí.
Skončily čtyři roky studia. Skončily maturity. 
Zbývá jen popřát, aby pomyslná žárovka byla vždy někde připravená!

D. Koukolová, třídní C4


Aktualita vložena 24.6.2020 Mč


19-20_maturity_2020.jpg

19-20_Maturity_3a_2020.jpg

19-20_Maturity_4_2020.jpg

Události

září23
Teambuilding V5
září16
Adaptační kurz 1. ročníků
září01
Zahájení školního roku
srpen27
Komisionální zkoušky