Návštěva patologického oddělení

Pro úspěšné zakončení studia na gymnáziu je třeba složit státem uznávanou maturitní zkoušku. Pokud ovšem chcete pokračovat ve studiu dále na vysoké škole medicinského oboru, je téměř nutné vykonat tuto zkoušku i z předmětů, jakými jsou biologie a chemie. Předpokládá se tudíž, že naprosto perfektně znáte všechny záludnosti a nástrahy lidského těla.

Každý, kdo se chce něčemu naučit, musí se na problematiku dívat dvěma směry. A to teoreticky a prakticky. Tak to funguje i u nás na škole. V hodinách biologie podrobným výkladem a zkoumáním poznáváme lidské tělo a jeho anatomii. Letos se nám ale naskytla příležitost, podívat se na něj z pohledu praktického. Vyrazili jsme v dubnu do Benešovské nemocnice na patologické oddělení. Letošní maturanti z biologie měli tak možnost účastnit se své první pitvy v životě a s odborným výkladem od pí patoložky MUDr.Prchlíkové, pozorně přihlíželi její práci. Byl to zajímavý a velice přínosný zážitek. Paní doktorka byla nakloněna našim dotazům a my jsme se tak mohli dozvědět vše nejen o anatomii lidského těla, ale i o její profesi,nástrojích, které používá a o různých postupech při diagnostice stavů pacienta či nemocí post mortale.

Závěrem bych za všechny zúčastněné vyjádřil poděkování paní doktorce MUDr.Prchlíkové za profesionální výklad a přátelský přístup a naší paní profesorce Mgr. Dagmar Řehákové za zprostředkování této akce.

Tomáš Mondchein, C4

Aktualita vložena 23.5. 2019
mč@gyri.cz


19_pitva11.jpg

Události

květen13
1. náhradní termín PZ
květen02
Didaktické testy MZ
duben30
Vysvědčení maturitních ročníků
duben24
Den Země