Finální kolo soutěže “O KLOBOUK KOUZELNÍKA POKUSTÓNA”

14. 12. 2018 se tři dvojice žáků z Gymnázia Říčany, příspěvkové organizace, zúčastnily soutěže “O klobouk kouzelníka Pokustóna”.

Ráno v 7:15 jsme odjížděli z nádraží v Říčanech s naším doprovodem Pavlem Hromasem, který na našem gymnáziu učí fyziku. Dojeli jsme na Hlavní nádraží v Praze, kde jsme přestoupili na metro a vystoupili jsme na Kačerově. Potom následovala krátká cesta autobusem až k místu konání soutěže, ke gymnáziu Písnická 760 na Praze 4.

V průběhu soutěže bylo předvedeno celkem 21 soutěžních pokusů. Prezentovali je jednotlivci nebo dvojice soutěžících. Každé prezentování pokusu se muselo vejít do limitu 5 minut. Představily se pokusy jako např. lávová lampa, výbuch sopky, různé dokazování těžišť těles a pokusy našich soutěžících, o kterých se zmíním

za chvilku.

Jako naše první dvojice vystupovali Patrik Fessl a Tomáš Kukol z primy s pokusem “Magnetická levitace”. Ti se umístili na skvělém šestém místě, hned za Terezou Svobodovou a Marianou Seluckou ze sekundy s pokusem “Lodička”, které skončily na také skvělém pátém místě. Naše nejúspěšnější dvojice byla Nela Choutková a Kateřina Tomková z primy, které se s pokusem “Náhrada plastových lahví” umístily na nádherném třetím místě.

Všichni účastníci dostali diplom za účast a nejlepší tři dostali ještě jeden diplom a cenu.

Cesta zpět do Říčan byla o něco komplikovanější, protože nám omylem ujel vlak, ale naštěstí jel další, takže jsme v pořádku dojeli zpět do Říčan.

Myslím, že tato soutěž nás obohatila o mnoho dalších znalostí z fyziky i chemie a doporučuji všem, kteří mají možnost se zúčastnit, aby neváhali, protože to doopravdy stojí za to!


Mariana Selucká V2
Události

květen13
1. náhradní termín PZ
květen02
Didaktické testy MZ
duben30
Vysvědčení maturitních ročníků
duben24
Den Země