Posledních pár chvil…

    A je to tu. 30. května je pro nás jedním z největších dní v našem životě. Stojíme zpříma a hrdě hledíme vstříc konci. Babičky i mnohé maminky roní slzy. 

V aule gymnázia jsme se sešli, abychom uzavřeli celé čtyři, osm let studování v Říčanech. Po zazpívání státní hymny ČR a písní pěveckého souboru mohlo konečně začít dlouho očekávané předávání maturitních vysvědčení oktávě a čtvrtému ročníku. Sedím úplně vepředu, ale na řadu jdu jako jeden z posledních. Mohu si tak vychutnávat štěstí a radost z uzavření další kapitoly v životech mých spolužáků. Tleskám všem, neboť každý si to zaslouží. 

Když zazní i mé jméno, tisknu ruku ředitelce školy, své třídní profesorce a skládám jim mnoho díků. Zaslouží si to. Ta práce na obou frontách byla veliká. Na naší straně barikády i na straně pedagogů. V posledních letech se tato pomyslná hranice bořila čím dál víc a nyní je mi až líto, že musím profesorskému sboru a všem ostatním říct sbohem. Byli jsme šťastní studenti, nyní jsme nadšení absolventi. 

Proto mi dovolte složit za nás všechny jedno veliké DÍKY. Ta léta na GyRi byla velkým zážitkem, ale také řeholí. Těžké chvíle střídaly časy odpočinku a nad okamžiky zklamání převažovaly dny štěstí, radosti i překvapení. To vše k tomu patří. A díky Vám všem a Vaší podpoře můžeme otočit další list života. 

Jsme maturanti 2019.

         Tomáš Mondschein, abiturient19-20-ppch1.jpg 19-20-ppch2.jpg 19-20-ppch3.jpg 19-20-ppch4.jpg 19-20-ppch5.jpg 19-20-ppch6.jpg
aktualita vložena 7.9.2019 Mč

Události

září23
Teambuilding V5
září16
Adaptační kurz 1. ročníků
září01
Zahájení školního roku
srpen27
Komisionální zkoušky