Španělská kultura křížem krážem - exkurze španělského semináře

Dne 6. listopadu se studenti španělského semináře zúčastnili exkurze ve studiu Itaka, které se nachází nedaleko náměstí Míru v Praze. Program se skládal ze sérií přednášek, které byly obohaceny o interaktivní aktivity.
Na jedné z přednášek jsme se dozvěděli o historii španělské hudby a naučili jsme se základy hry na cajón, tradiční španělský hudební nástroj.
Další část byla věnována flamencu, národnímu španělskému tanci, a zároveň španělské literatuře. Své znalosti španělské literatury jsme si mohli ověřit ve vědomostní soutěži, kterou jsme splnili na výbornou. Dozvěděli jsme se, co vše flamenco obnáší, které pomůcky se k tomu využívají  a následně jsme si sami mohli vyzkoušet základní prvky tohoto tance.
Poslední z přednášek byla na téma geografie. Představili jsme si čtyři oficiální jazyky Španělska a poté jsme si povídali o jednotlivých regionech Španělského království.
Závěrem celého programu byl kvíz o nejvýznamnějších osobnostech Španělska a ochutnávka tradičních španělských tapas a sangrie.
Exkurze nás obohatila novými informacemi o španělské kultuře, ale hlavně jsme si ji pořádně užili. ¡Hasta luego!

Lenka Mošnerová a Filip Homola, C4

Aktualita vložena 12.11.2019 Mč19-20-las_tapas.jpgUdálosti

září23
Teambuilding V5
září16
Adaptační kurz 1. ročníků
září01
Zahájení školního roku
srpen27
Komisionální zkoušky