Úspěch našich studentů

Výborných výsledků dosáhli naši terciáni v okresním kole Pythagoriády, ve kterém v kategorii pro 8.ročník obsadila 1.místo Terezie Pokorná a 2.-4. místo Hynek Tolar a Lenka Šustrová. V okresním kole olympiády z matematiky, v kategorii Z8 obsadila 5.-7.místo opět Terezie Pokorná z tercie.

V okresním kole biologické olympiády v kategorii D se na 1. místě umístila Kateřína Kolmanová z primy a na 2. místě Nela Novotná ze sekundy. Obě děvčata nás reprezentovala i v krajském kole, kde Nela obsadila 12.místo a Katka 13.místo.

V krajském kole chemické olympiády se na 1. místě umístila Kateřina Podlucká a na 7. místě Barbora Hálová, obě žákyně sexty. Velmi dobře nás reprezentovali žáci v krajských kolech jazykových soutěží. V olympiádě ze španělštiny obsadila Adéla Šedinová z kvinty 1.místo a oktaván Vojtěch Bubák 3. místo. V krajském kole Astronomické olympiády v kategorii C získala 3.- 4. místo Eva Plešingrová ze sexty a v kategorii F  terciánka Martina Pelantová 3.místo.

Celostátní kolo anglické olympiády kategorie III.B se neobešlo bez naší účasti. Studentka prvního ročníku Klaudie Kalašová obsadila 3. místo.

V letošním ročníku celostátní Ceny Bronislavy Müllerové, kterou vyhlašuje Vzdělávací nadace Jana Husa se sídlem v Brně, uspěla i naše studentka. Stala se jí Natalie Drahomíra Najdenova ze septimy, která s prací “Křehká vláda pevného propojení státu a církve” obsadila 1.- 4. místo.

Blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!


Aktualita vložena 28.6.2019 (Mč)

Události

květen13
1. náhradní termín PZ
květen02
Didaktické testy MZ
duben30
Vysvědčení maturitních ročníků
duben24
Den Země