Volejbalový turnaj

Již tradičně pořádáme po náročném zkoušení v pololetí sportovní turnaj pro družstva všech tříd. Kdo nehraje, přijde fandit. Nižší gymnázium hraje v naší tělocvičně přehazovanou, vyšší ročníky volejbal ve sportovní hale. V letošním roce připadl termín turnaje na úterý 26. ledna, kdy již byly známky zapsané ve výkazech a studenti si při sportu mohli odechnout od sezení nad učebnicemi.

Nižší stupeň gymnázia poměřil své síly v přehazované. Hrálo se systémem dvou skupin, neboť každá třída nasadila dvě družstva. O největší překvapení turnaje se postarali žáci Primy, kteří dokázali potrápit i o dvě hlavy vyšší protihráče. Na stupních vítězů se však nakonec žádné překvapení nekonalo a zvítězilo favorizované družstvo Kvarty.

Volejbalový turnaj měl hojnou účast, některé třídy přihlásily i dvě družstva. Soutěžící byli proto rozděleni do tří skupin a ve finále se utkala vítězná družstva jednotlivých skupin. Všichni se snažili hrát co nejlépe, ale ve skupinách zvítězili ti nejzkušenější – 4. A, oktáva a septima. Zápasy mezi nimi byly opravdu dramatické, bojovalo se tvrdě o každý bod. A došlo k nebývalému výsledku – každé družstvo získalo jednu výhru a jednu prohru. To by nebylo tak neobvyklé, ale když se sečetlo skóre, došlo zase ke shodě mezi všemi družstvy. Tak co s tím? Už nebyl čas na další zápasy, tak byla udělena tři první místa.

Všem vítězům gratulujeme, první místa si výbornou hrou zasloužili.

Moc děkujeme 1. ZŠ Říčany, která nám na den turnaje přenechala svoje hodiny ve sportovní hale. Poděkování patří i zaměstnancům haly, kteří měli více práce s úklidem.

                                               dd, jh
Fotogalerie
Aktualita vložena dne 10. 2. 2016
karasek@gyri.cz

Události

květen13
1. náhradní termín PZ
květen02
Didaktické testy MZ
duben30
Vysvědčení maturitních ročníků
duben24
Den Země