Finis coronat opus – konec korunuje dílo
Od 15. 6. do 18. 6. proběhly na Gymnáziu Říčany ústní maturity. Jedna třída osmiletého a jedna čtyřletého studia ukončily po měsících nejistoty studium. Karanténa překazila maturitní ples, poslední zvonění, a dlouho se zdálo, že si maturanti ponesou maturitní známky vypočtené z posledních tří pololetí. Poněkud rozpačitý konec významného životního období.
Od počátku jsem svým studentům přála, aby maturitní zkoušku mohli skládat v tradiční podobě. Ne proto, že bych byla škodolibá, ale protože zkušenost, kterou maturitou nabydou, je nenahraditelná. Nejde jen o látku, nasoukanou do mozkových závitů. Možná je ještě důležitější, co se během těchto týdnů a dnů dověděli sami o sobě. Jsem schopen/a se učit celé dny bez biče nad hlavou? Zapamatuji si velké množství informací? Jsem trpělivý/á? Co se mnou udělá stres – ochromí mě, nebo vybudí k lepšímu výkonu? Zvyšuje se spotřeba čokolády přímo úměrně s blížící se zkouškou? Na tyto a další otázky si už letošní maturanti umí odpovědět. 
Všichni zkoušku zdárně složili, dveře na vysoké školy a do života mají otevřené. Se slzou v oku máváme na rozloučenou. Zatlačím slzu s myšlenkou, že se třeba za pár let vrátí a přivedou na gymnázium své děti.
Tak hodně štěstí a zdaru, děti moje! Budu čekat…       I. Remková, třídní oktávy

Potítko

Čas umí běžet různou rychlostí. 
Nervozita umí udělat své.
O tom by mohli vyprávět čerství maturanti, letošní absolventi říčanského gymnázia. 

Vytažený žetonek zpečetil téma, více či méně připravené ještě v dnech “svatých”. Pak ale zbývalo 15 minut na všechno si vzpomenout, utřídit, zpocenou rukou předat na papír a připravit si vše předložit maturitní komisi. Kout učebny C4 se stal od 15. června  na čtyři dny místem s nejvyšší koncentrací myšlenek.
Záchytné laso v podobě slovníků, map, tabulek doplnila ještě žárovka. To pro případ náhlého zatmění. Stačilo sáhnout a rozsvítilo by se.
Lampička ale ani jednou nezablikala. Žádný ze studentů ji nepotřeboval. Mnozí “zářili” sami o sobě.

Čas umí běžet různou rychlostí.
Skončily čtyři roky studia. Skončily maturity. 
Zbývá jen popřát, aby pomyslná žárovka byla vždy někde připravená!

D. Koukolová, třídní C4


Aktualita vložena 24.6.2020 Mč


19-20_maturity_2020.jpg

19-20_Maturity_3a_2020.jpg

19-20_Maturity_4_2020.jpg

This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new Colorbox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content

© Copyright 2020 Gymnázium Říčany | O tvůrcích webu