Dne 6. listopadu se studenti španělského semináře zúčastnili exkurze ve studiu Itaka, které se nachází nedaleko náměstí Míru v Praze. Program se skládal ze sérií přednášek, které byly obohaceny o interaktivní aktivity.
Na jedné z přednášek jsme se dozvěděli o historii španělské hudby a naučili jsme se základy hry na cajón, tradiční španělský hudební nástroj.
Další část byla věnována flamencu, národnímu španělskému tanci, a zároveň španělské literatuře. Své znalosti španělské literatury jsme si mohli ověřit ve vědomostní soutěži, kterou jsme splnili na výbornou. Dozvěděli jsme se, co vše flamenco obnáší, které pomůcky se k tomu využívají  a následně jsme si sami mohli vyzkoušet základní prvky tohoto tance.
Poslední z přednášek byla na téma geografie. Představili jsme si čtyři oficiální jazyky Španělska a poté jsme si povídali o jednotlivých regionech Španělského království.
Závěrem celého programu byl kvíz o nejvýznamnějších osobnostech Španělska a ochutnávka tradičních španělských tapas a sangrie.
Exkurze nás obohatila novými informacemi o španělské kultuře, ale hlavně jsme si ji pořádně užili. ¡Hasta luego!

Lenka Mošnerová a Filip Homola, C4

Aktualita vložena 12.11.2019 Mč19-20-las_tapas.jpgThis content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new Colorbox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content

© Copyright 2020 Gymnázium Říčany | O tvůrcích webu