Cyklistický kurz druháku a sexty 2020


Ačkoliv to na začátku tohoto roku nevypadalo vzhledem k pandemii vůbec příznivě, přesto se nám podařilo vyrazit v pondělí 7. září 2020 do nádherných koutů Jižních Čech. Zúčastnili jsme se pětidenního sportovně rekreačního cyklistického kurzu.


I přes všelijaké obavy jsme se všichni sešli na autobusové zastávce v ulici Wolkerova, odkud jsme měli zajištěnou dopravu tam i zpět, a vydali se na cestu do tichého kempu nedaleko zámku Jemčina. Ubytování na dvou až čtyřlůžkových chatkách zahrnovalo výživné snídaně i večeře.


Rozdělili jsme do čtyř výkonnostně podobných skupin a pod vedením členů pedagogického dozoru jsme se vydali objevovat krásy Jižních Čech a zlepšovat di svoji kondici. Během pěti slunečných dní jsme navštívili spoustu překrásných i historických míst, jako například Jindřichův Hradec a jeho zámek, soukromé schwarzenberské apartmá s hrobkou Schwarzenbergů v Třeboni nebo zámek Červená Lhota. Vzhledem k dobré výkonnosti všech z nás jsme každý den ujeli 40-80 kilometrů a všechna družstva měla během těchto krásných dní najeto okolo 280km. Náš volný čas jsme strávili v kempu na Jemčině hraním stolního tenisu, regenerací v řece Nežárce, pádlováním na kánoích či opékáním špekáčků, hraním her a vyprávěním vtipů u táboráku.


Kurz jsme absolvovali bez větších problémů a ve zdraví si domů vezeme spousty krásných zážitků a nových zkušeností či poznatků. Už se všichni moc těšíme na další výlety v průběhu roku a na vodácký kurz ve třetím ročníku a v septimě. Děkujeme všem zúčastněným profesorům za krásné společné chvíle.

 Julie Doležilová, C2 


This content comes from a hidden element on this page.

The inline option preserves bound JavaScript events and changes, and it puts the content back where it came from when it is closed.

Click me, it will be preserved!

If you try to open a new Colorbox while it is already open, it will update itself with the new content.

Updating Content Example:
Click here to load new content

© Copyright 2020 Gymnázium Říčany | O tvůrcích webu